Tragiczna śmierć po pożarze w domu jednorodzinnym w Cybowie

Tragiczna śmierć po pożarze w domu jednorodzinnym w Cybowie

W wyniku pożaru, który wybuchł w domu jednorodzinnym na terenie Cybowa w powiecie drawskim, zginęła jedna osoba. Mimo prób reanimacji przeprowadzonej na miejscu przez zespół ratowników medycznych, nie udało się uratować życia ofiary. Informacje te przekazał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, młodszy brygadier Tomasz Kubiak, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Alarm o wybuchu pożaru wpłynął do służb ratowniczych w piątek, kilka minut przed godziną siódmą rano. Jak podaje młodszy brygadier Kubiak, jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia, dwie osoby opuściły płonący budynek. Tragicznie zakończyła się jednak próba uratowania jednej z nich – mimo natychmiastowej reanimacji przeprowadzonej przez zespół medyczny.

Strażacy szybko zlokalizowali źródło pożaru. Jak poinformował młodszy brygadier Kubiak, ogień pojawił się w kuchni budynku. Na miejscu nadal pracują służby ratownicze, w tym pięć zastępów straży pożarnej, które walczą z ogniem i starają się zapobiec dalszym ewentualnym stratom.