Szczecin- kolejne obostrzenia w planach

Szczecin- kolejne obostrzenia w planach

Być może już w najbliższym czasie Szczecin stanie się miastem, w którym będą wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Cała sytuacja związana jest z licznymi przypadkami zarażenia COVIDEm, których dobowe statystyki od kilku dni pną się w górę. Rozwiązania sugerowane przez rząd obejmą m.in. nakaz korzystania z maseczek na ulicach.

Rząd ogłosił ostatnio, iż wrócą obostrzenia epidemiologiczne w żółtej strefie. To oznacza, iż również Szczecin będzie musiał ponownie przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Mowa tu przede wszystkim o obowiązku noszenia maseczek także na ulicach, czego ponoć tym razem, nie da się tak łatwo ominąć. Decyzja podyktowana jest przede wszystkim dbałością o zdrowie oraz eliminacją rozprzestrzeniania się wirusa Covid, jednak ma ona związek też z lekceważeniem Polaków.

Szczecin bez maseczki mandaty

Nic w tym nowego. Poprzednim razem również pojawiały się niezliczone mandaty za brak maseczek w miejscach publicznych i nieprzestrzeganie dystansu społecznego. Tym razem jednak ma być jeszcze gorzej, gdyż nie wystarczy słowna deklaracja o przeciwskazaniach do zakrywania ust i nosa. Jak podaje Komendant Główny Policji „Nie może być sytuacji, w której blisko 20% wypisywanych mandatów nie zostaje zapłaconych”. Sposób jest jeden. Każda osoba posiadająca astmę lub inne schorzenie, które wyklucza noszenie maseczki będzie musiała posiadać dokument wypisany od lekarza. Nowe zasady zaczną obowiązywać m.in. w Szczecinie prawdopodobnie od 10 października.