Start Wielkanocnego Kiermaszu na Zamku – atrakcje, regionalne produkty i darmowe występy

Start Wielkanocnego Kiermaszu na Zamku – atrakcje, regionalne produkty i darmowe występy

Dziś na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczyna swoją działalność Wielkanocny Kiermasz. Jest to doskonała okazja do zakupu wyjątkowych produktów regionalnych oraz korzystania z wielu darmowych atrakcji. W planach są m.in. koncerty, spektakle artystyczne, opowieści o ludowych obyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą, degustacje, przejażdżki dla dzieci elektryczną kolejką, malowanie twarzy i animacje.

Na kiermaszu można zapoznać się z bogatą ofertą tradycyjnych produktów regionalnych i lokalnych, a także wyrobów rękodzielniczych. Na Alei Zachodniopomorskich Smaków dostępne będą różnego rodzaju przetwory, miody, domowe pieczywo, paszteciki, babeczki do koszyków wielkanocnych, zakwas na żurek, sery, ryby, pierniki, wina oraz ozdoby świąteczne. Stoiska będą otwarte w sobotę i niedzielę od godziny 12:00 do godziny 19:00.

Zamek przygotował dla zwiedzających bogaty program artystyczny pełen atrakcji dla całych rodzin (od godziny 14:00 do 18:00). Wystąpią Zespoły Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz zespół Ziemi Goleniowskiej Ina. W programie zaplanowano także koncerty akordeonistów Romana Rydza i Dawida Rydza oraz grupy rewelersów Sweet Four. O ludowych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych opowiedzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Domysłowa.

Wśród licznych atrakcji dla dzieci zaplanowano m.in. malowanie twarzy, gry, zabawy i po raz pierwszy elektryczną, kolorową ciuchcię do wożenia najmłodszych. Nie zabraknie również degustacji żuru wielkanocnego oraz bigosu.

Zamek zachęca do przygotowania i przyniesienia własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych. Najbardziej estetyczne z nich zostaną zaprezentowane na scenie, a ich twórcy otrzymają upominki. Wydarzenie poprowadzą Krzysztof Żelski oraz Damian Viking Usewicz, jeden z najbardziej popularnych komików na szczecińskiej scenie, dyrektor artystyczny Festiwalu Komedii SZPAK.

Po rozpoczęciu programu artystycznego (o godzinie 14:00) dla pierwszych 300 osób przewidziano wielkanocne akcesoria, takie jak opaski, okulary i inne ozdoby świąteczne.

Wstęp na kiermasz i wszystkie towarzyszące mu atrakcje jest całkowicie bezpłatny.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.