Samochód zaparkowany w niewłaściwym miejscu spowodował paraliż komunikacji miejskiej w Szczecinie

Samochód zaparkowany w niewłaściwym miejscu spowodował paraliż komunikacji miejskiej w Szczecinie

Zaniedbanie zasad parkowania przez właściciela pojazdu osobowego miało poważne konsekwencje dla transportu publicznego w Szczecinie. Mężczyzna, który postanowił zrobić zakupy, zdecydował się zostawić swój samochód na niedozwolonym terenie. Ta nieodpowiedzialna decyzja przyczyniła się do jednogodzinnego zamknięcia ruchu autobusów w tej części miasta.

Na szczecińskim Niebuszewie, na ulicy Barbary przy wjeździe na pętlę autobusową Kołłątaja, fatalnie zaparkowany pojazd uniemożliwił publicznym środkom transportu dostanie się do końcowej stacji. Incydent miał miejsce w czwartek około godziny 15:30.

Skutki zablokowania przez auto ośmiu linii autobusowych były dalekosiężne. Spowodowało to całkowite zatkanie ulicy Kołłątaja oraz ronda Giedroycia podczas godzin szczytu. Nawet laweta wezwana przez straż miejską nie mogła dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Właściciel pojazdu powrócił po około godzinie od rozpoczęcia całego zamieszania. Tłumaczył funkcjonariuszom, że był na zakupach. Za swoje zaniedbania zapłaci jednak sporo więcej, niż przewidywał. Otrzymał mandat od straży miejskiej o wartości 5 tys. złotych.