Rekord ustanowiony podczas X Wystawy Makiet Kolejowych w Szczecinie

Rekord ustanowiony podczas X Wystawy Makiet Kolejowych w Szczecinie

Spełnione zostały plany dotyczące ustanowienia nowego rekordu. Na przestrzeni ostatniego weekendu to właśnie Szczecin stał się centrum wydarzeń związanych z kolejowymi makietami. W miejscowej Galerii Handlowej „Turzyn” miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta edycja Wystawy Makiet Kolejowych. Organizacja tej imprezy była możliwa dzięki współpracy Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei oraz szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. Dzięki ich staraniom, udało się osiągnąć założony cel – pobić polski rekord długości makiety modułowej! Od soboty rekord ten wynosi 455 metrów i 60 cm, a fakt ten został już oficjalnie zweryfikowany i potwierdzony przez Biuro Rekordów.

Eksponaty na wystawę zostały zgromadzone na pierwszym poziomie parkingu galerii. Nie zabrakło tam zarówno makiet kolejek, po których jeździły pociągi zarówno współczesne, jak i te z minionych epok. Wszyscy entuzjaści kolei mieli również możliwość zakupu różnych zestawów kolejek, pojedynczych wagonów czy lokomotyw, oraz koszulek i innych gadżetów z motywami kolejowymi.

Program Wystawy Makiet Kolejowych zakładał działalność do godziny 20:00 w sobotę, natomiast w niedzielę od godziny 11:00 do 17:00.