Przyłapano fałszywego taksówkarza w Szczecinie

Przyłapano fałszywego taksówkarza w Szczecinie

Początkowo miała odbyć się kontrola dotycząca parkowania kierowców na niedawno naprawionej części al. Wojska Polskiego. Osoba, której samochód miał naklejony znak Taxi, nie była jednak taksówkarzem, a jedynie zwykłym kierowcą.

W ostatnim czasie strażnicy miejscy z patrolu interwencyjnego prowadzili działania na placu Zgody i przy al. Wojska Polskiego – informuje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie. – Problemem było parkowanie na remontowanej części alei Wojska Polskiego. Jednak nawet w przypadku przepisów ruchu drogowego zakazujących poruszania się pojazdów w obu kierunkach (znak B-1), nie wszyscy kierowcy przestrzegali zasad.

Strażnicy zauważyli automobil z napisem Taxi, który zachowywał się podejrzanie. Kierowca jechał wbrew zakazowi, za znakiem B-1 i wykonywał nieobliczalne, niespokojne manewry. Funkcjonariusze miejscy zatrzymali wówczas pojazd.

Ujawniono, że kierujący samochodem, obcokrajowiec mówiący biegle po polsku, nie posiadał wymaganych prawem uprawnień do kierowania samochodem oznaczonym jako taksówka. Swoje oznakowanie po prostu kupił w internecie.