Przegląd inwestycji drogowych na ulicach Modrej i Koralowej ujawnia niepokojące szkody

Przegląd inwestycji drogowych na ulicach Modrej i Koralowej ujawnia niepokojące szkody

Wprowadzenie się do użytku nowej infrastruktury na ulicach Modrej i Koralowej miało miejsce kilka miesięcy temu, kiedy wykonawca zakończył swoje prace. Pomimo to, wiele elementów nowo wybudowanej ulicy prezentuje obecnie stan znacznie odbiegający od optymalnego. Najbardziej zauważalne są uszkodzenia w zakresie nowej zieleni.

Piotr Zieliński, rzecznik prasowy ds. inwestycji, wyjaśnia, że przegląd inwestycji po realizacji robót i oddaniu ich do użytkowania to istotny element nadzoru ze strony inwestora. Chociaż jest to rutynowe procedury, czasami może ona przynieść wiele niemile widzianych niespodzianek, które mogą skłonić do użycia niecenzuralnych słów.

Na wniosek Generalnego Wykonawcy – firmy Strabag, został przeprowadzony przegląd terenu objętego robotami. Niestety, wyniki kontroli nie były zadowalające.

Obserwacje te ujawniły szereg istotnych problemów, szczególnie dotyczących nowej zieleni. Widoczne są porozjeżdżane i zadeptane tereny zielone, a między krzewami można zauważyć psie odchody. „Jedno z nowych drzew, które było chronione specjalnymi palikami, zostało prawie wyrwane z gruntu – jest to ewidentne działanie osoby trzeciej” – mówi Piotr Zieliński.

Oprócz tego, znaczące uszkodzenia widoczne są również w infrastrukturze drogowej. Słupki oddzielające i chroniące tereny zielone przy wjazdach do posesji są częściowo niszczone, a niektóre z nich zostały nawet wyrwane z ziemi i wrzucone do krzaków. Piotr Zieliński przypomina, że pomimo gwarancji obejmującej inwestycję, za takie uszkodzenia mogą zapłacić wszyscy mieszkańcy Szczecina.