Przebudowa al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie generuje zmiany w komunikacji miejskiej

Przebudowa al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie generuje zmiany w komunikacji miejskiej

Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęcie remontu al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie wprowadziło od poniedziałku 1 lipca rano istotne modyfikacje w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Skutkiem prac budowlanych jest całkowita zmiana organizacji ruchu tramwajowego na tym obszarze.

Teraz tramwaje docierają jedynie do pl. Szyrockiego, na którym została skonstruowana specjalna konstrukcja zwana przelotką. Jest to rodzaj rozjazdu, który umożliwia dwukierunkowym pojazdom szynowym zmianę ścieżki oraz kierunku jazdy.

W praktyce oznacza to, że tramwaje linii nr 4 obecnie kursują na trasie z placu Szyrockiego do placu Żołnierza Polskiego. Trasa ta przebiega przez plac Kościuszki, plac Szarych Szeregów, plac Rodła i Wyzwolenia, po czym następuje nawrót przez plac Hołdu Pruskiego.

Dodatkowo, dla poprawy dostępności do dzielnicy Pomorzany i z niej, wprowadzono specjalną linię autobusową zastępczą numer 811. Ta linia kursuje pomiędzy ulicą Dobrzyńską a placem Kościuszki, z wykorzystaniem objazdu przez ulice: Budziszyńską, Powstańców Wielkopolskich, Milczańską, Mieszka I oraz plac Szyrockiego, skąd autobusy kierują się w stronę Piastów.