Pracownicy budżetówki mogą liczyć na 210 złotych podwyżki

Pracownicy budżetówki mogą liczyć na 210 złotych podwyżki

Pracownicy budżetówki domagali się wzrostu wynagrodzeń o 1000 złotych brutto. Pikiety przed magistratem nie przyniosły jednak spodziewanego efektu. Wynagrodzenia wzrosną, ale o 210 złotych. Oczywiście brutto.

Obraza pracowników

Jak się można domyślić, możemy mówić o sporym niezadowoleniu. Można wręcz usłyszeć o tym, że 210 złotych brutto to obraza pracowników.

Niemniej jednak te ostre wypowiedzi na nic się zdały – w poniedziałek pojawiła się informacja, zgodnie z którą miesięczne wypłaty wzrosną o 210 złotych brutto. Ważne jest też to, że na tym się nie zakończyło – możemy mówić o zwiększeniu rezerwy w sferze społecznej. Wiadomo też, że chodzi o 3 miliony złotych. O dokładnym rozdysponowaniu środków trudno wiele powiedzieć, ponieważ rozdysponowywanie środków to zadanie dla dyrektorów poszczególnych jednostek. Istotne jest też to, że podwyżki w sferze społecznej mają dotyczyć około 800 etatów.

Wypada też odnotować, że łączna regulacja wynagrodzeń przekłada się na 23 mln złotych. Można jeszcze dodać, że na tym podwyżki się nie kończą. Z drugiej strony nie pojawiają się żadne konkrety – po prostu trwać będzie poszukiwanie kolejnych podwyżek.

Informacje ze Szczecina znajdziesz także tutaj.