Poszukiwani przez prawo mężczyźni schwytani w Szczecinie dzięki wnikliwości policji

Poszukiwani przez prawo mężczyźni schwytani w Szczecinie dzięki wnikliwości policji

W Szczecinie, dwóch mężczyzn, za którymi wydane były listy gończe, zostało zatrzymanych przez lokalną policję. Obaj zostali aresztowani w niezwykłych okolicznościach, co tylko potwierdza, że nawet chwilowe zaniedbanie ostrożności może skutkować schwytaniem przez funkcjonariuszy prawa. Policja ma na swoim koncie zatrzymanie 50-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Pierwszym schwytanym był pasażer motoroweru. Faktem, który zwrócił uwagę patrolu interwencyjnego na prawobrzeżu Szczecina, było nietypowe zachowanie kierowcy jednośladu. Mężczyzna jechał „wężykiem”, poruszając się od jednej do drugiej strony jezdni. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Jednak towarzyszący mu pasażer okazał się być poszukiwanym, na którego głowę wydana była kara ponad rocznego pozbawienia wolności.

Zupełnie innym czynnikiem, który doprowadził do zatrzymania drugiego poszukiwanego mężczyzny, była awantura domowa. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wezwania, wylegitymowali jednego z uczestników konfliktu. Okazało się, że ten człowiek był poszukiwany na podstawie aż czterech aktywnych listów gończych. Łączna kara dla niego to ponad 2,5 roku pozbawienia wolności – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Zarówno mężczyzna biorący udział w awanturze domowej, jak i 34-latek poszukiwany listami gończymi, już przebywają za kratami. Ich łatwość złapania pokazuje, jak ważne jest ciągłe śledzenie i monitorowanie działań osób, które próbują uniknąć wymiaru sprawiedliwości.