Pościg w Szczecinie: mężczyzna próbuje uniknąć kontroli drogowej, uszkadza dwa radiowozy i zostaje zatrzymany

Pościg w Szczecinie: mężczyzna próbuje uniknąć kontroli drogowej, uszkadza dwa radiowozy i zostaje zatrzymany

W sobotę rano, około godziny 8, ulice Szczecina stały się areną intensywnego pościgu policyjnego. Wszystko zaczęło się na ulicy Miodowej, gdzie funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przeprowadzali standardową kontrolę stanu trzeźwości kierowców. W tym czasie, 41-letni kierowca forda postanowił zignorować wezwanie do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę.

Sygnalizacyjne nagrania, udostępnione nam przez jedną z internautek, ukazują moment, gdy samochód przemierza jeden ze skrzyżowań Szczecina z imponującą prędkością. Tuż za nim widoczne są radiowozy policyjne ścigające go.

„Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą, który skończył się aresztowaniem 41-letniego mężczyzny”, poinformował sierżant sztabowy Paweł Pankau z policji w Szczecinie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w wyniku incydentu, choć doszło do uszkodzenia dwóch radiowozów. Jak zapewnił Pankau, zniszczenia nie były duże.

Preliminarne badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Co więcej, miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. „41-latek nie usłyszał jeszcze zarzutów, ponieważ trwają czynności jako przesłuchiwanie świadków i analiza dowodów. Zarzuty zostaną mu postawione dopiero po przeprowadzeniu tych działań”, dodał Pankau.