Ponad 800 kilogramów śmieci – tyle zebrał Kajakowy Eko Patrol

Ponad 800 kilogramów śmieci – tyle zebrał Kajakowy Eko Patrol

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Wywrotka po raz kolejny zorganizowali akcję sprzątającą. Każdorazowo wybierają jedno miejsce, do którego śmieci dopłynęły Odrą. Tym razem była to Wyspa Akademicka.

Niedzielna akcja Kajakowego Eko Patrolu to już trzecia w tym roku. Wyspa Akademicka jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez biwakowiczów, więc mogli się spodziewać dużej ilości śmieci, ale jednak to, co zebrali przerosło ich oczekiwania. Ponad 800 kilogramów śmieci w jednym akwenie to coś przerażającego. Nie do pomyślenia jest też fakt, że nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi.

Co znalazł Kajakowy Eko Patrol?

Wolontariusze podczas sprzątania znaleźli cały arsenał odpadów. Do najdziwniejszych można zaliczyć: kabinę prysznicową, kanapę, basen, różnego rodzaju duże opakowania po cieczach, olejach itd. I oczywiście najwięcej butelek po napojach. Tak dużej ilości śmieci nikt się nie spodziewał, więc Kajakowy Eko Patrol musiał zostać wsparty przez Okręg Polskiego Związku Wędkarstwa w Szczecinie i Społecznej Straży Rybackiej, którzy pomogli im przetransportować śmieci.

Kolejnymi miejscami, w których odbędą się akcje Kajakowego Eko Patrolu są „Szczecińska Wenecja” i Wyspa Zielona.