Dom jutra – dom w zgodzie z naturą

Dom jutra – dom w zgodzie z naturą

Dwa miesiące temu otwarto w Szczecinie tzw. Dom jutra. Jest to dom, w którym znana marka Ikea postanowiła pokazać, jak mieszkać ekologicznie i w zgodzie z naturą. Projekt spodobał się całemu światu!

Zanim Ikea zdecydowała się wybrać właśnie Szczecin do swojego innowacyjnego pomysłu, przedstawiciele firmy długi czas badali różne miejsca pod tym kątem. Ikea nie chciała by ich projekt realizowany był w miejscu niezgodnym z założeniami Floating Garden.

Po wielu badaniach okazało się, że Szczecin jest bardzo postępowym, europejskim miastem. W dodatku świadomym ekologicznie. Ponadto jako miasto przygraniczne jest mieszanką wielu kultur, narodowości, tradycji. Szczecinianie są bardzo przyjaźnie nastawieni do sąsiadów z zagranicy i ich ciekawi. Cenią sobie spokój i tzw. work-life balance, czyli balans między pracą, a życiem. Chętnie spędzają czas na łonie natury.

Mieszkańcy zaangażowani

Mieszkańcy Szczecina byli zaangażowani w budowę Domu Jutra poprzez udział w anonimowej ankiecie i to na bazie ich opinii powstawał projekt Domu Jutra. Oczywiście nie wiedzieli, że projekt dotyczy marki Ikea. W domu od dwóch miesięcy organizowane są warsztaty np. z produkcji naturalnych kosmetyków lub gotowania w duchu zero waste.