Pierwszy w Szczecinie automat do sprzedaży owoców działa całą dobę

Pierwszy w Szczecinie automat do sprzedaży owoców działa całą dobę

Nowość w Szczecinie – pierwszy automat sprzedający owoce, zlokalizowany przy rondzie Hakena, obok sklepu Biedronka. Znanym również jako jabłkomat, ten automat umożliwia zakup świeżych owoców 24/7, bez konieczności czekania na otwarcie sklepu. Łatwy w obsłudze, wyposażony w klimatyzację i akceptujący płatności bezgotówkowe, oferuje nie tylko różne rodzaje jabłek, ale także inne owoce i soki.

Jabłkomat, choć niewielkich rozmiarów, przypomina funkcją znane automaty paczkowe. Wyjątkowość tego urządzenia polega na przezroczystości frontu każdej skrytki oraz zapewnieniu optymalnej temperatury i oświetlenia wewnątrz, co gwarantuje utrzymanie świeżości owoców i umożliwia dokładne ich obejrzenie przed zakupem.

Wszystko jest proste – na każdej skrytce znajduje się numer, opis i informacja o cenie całej zawartości. Po wybraniu numeru na elektronicznym module i wykonaniu zbliżeniowej płatności bezgotówkowej, drzwiczki skrytki otwierają się, umożliwiając zabranie zakupionych owoców lub soku.

Obecny asortyment obejmuje świeże soki, jabłka i gruszki dostarczone bezpośrednio z sadu. W planach jest jednak rozszerzenie oferty o wszystkie owoce dostępne w sadzie, w tym brzoskwinie i śliwki – mówi Karolina Rajewska, właścicielka firmy Sady Rajewscy i szczecińskiego sklepu firmowego „Rajewscy i Przyjaciele”. Obecnie w każdej skrytce można znaleźć trzy kilogramy owoców lub soki dostępne w butelkach 0,7 litra oraz większych opakowaniach typu bag-in-box o pojemności 3 litrów.

Pierwsze sześć godzin działania jabłkomatu przyniosło zadowalające wyniki – trzy skrytki zostały już wyprzedane. Jeśli pomysł ten spotka się z entuzjazmem mieszkańców Szczecina, Rajewska ma już na oku kolejną lokalizację dla drugiego automatu. Atutem obecnej lokalizacji jest jej dogodność dla dostawców – jabłkomat znajduje się na trasie z sadu do sklepu.

Jabłkomat posiada 23 skrytki, które mogą być wypełnione różnymi odmianami jabłek. Ze względu na lokalne pochodzenie owoców, ich dostępność będzie zależna od pory roku i dostaw z Sadów Rajewscy. obecnie w ofercie są Renety i Szampiony, ale w miarę nadchodzenia ciepłych miesięcy pojawią się także Papierówki, a nawet śliwki czy brzoskiwinie.

Pracując na farmie i prowadząc sklep, czas pracy często nie jest standardowy i może wynosić nawet do szesnastu godzin. Jabłkomat umożliwi nam utrzymanie stałego kontaktu z klientami chętnymi do zakupu świeżych owoców z naszego sadu. Będziemy mogli uzupełniać skrytki w dowolnym, dogodnym dla nas czasie – mówi Karolina Rajewska.

Aby przekonać się o zaletach nowego automatu z owocami, wystarczy odwiedzić okolicę sklepu Biedronka przy rondzie Hakena w Szczecinie. Dostępny jest tam o każdej porze dnia i nocy – wystarczy mieć przy sobie kartę płatniczą obsługującą płatności zbliżeniowe.