Oskarżony o śmiertelne potrącenie pieszego kierowca forda stanie przed sądem – grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Oskarżony o śmiertelne potrącenie pieszego kierowca forda stanie przed sądem – grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Sąd w Stargardzie ma na swojej wokandzie nadchodzącą sprawę. Rzecz dotyczy kierowcy samochodu marki Ford, który jest oskarżony o spowodowanie tragicznego wypadku w miejscowości Stara Dąbrowa, leżącej w powiecie stargardzkim.

Do Prokuratury Rejonowej w Stargardzie trafił akt oskarżenia przeciwko owemu kierowcy. To on miał spowodować zdarzenie, które miało tragiczny finał dla jednego z pieszych. Wypadku do którego doszło 18 listopada 2022 roku na drodze powiatowej nr 179Z w Starej Dąbrowie, nie przeżył przechodzeń, który trafnie korzystał z przejścia dla pieszych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prokuratora Piotra Wieczorkiewicza, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, przejście dla pieszych było prawidłowo oznakowane. Na skutek braku odpowiedniej koncentracji podczas jazdy, kierujący fordem potrącił pieszego. W wyniku kolizji, przechodzeń odniósł liczne obrażenia ciała, w tym czaszki i mózgu oraz doznał złamań żeber. Mimo natychmiastowej próby udzielenia pomocy przez sprawcę wypadku, a następnie interwencji straży pożarnej z OSP Stara Dąbrowa, mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Kierowca forda, który częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, jest oskarżony o umyślne naruszenie przepisów ruchu drogowego. Jak podaje prokuratura szczecińska, za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.