Ogłoszenie przetargu na przebudowę ulic w dzielnicy Północ

Ogłoszenie przetargu na przebudowę ulic w dzielnicy Północ

Szczecińskie Inwestycje Miejskie S.A. rozpoczęło poszukiwania firm budowlanych gotowych podjąć się rewitalizacji ulic Wapiennej i Północnej, położonych na terenie Warszewa. Wchodzące w skład ogólnego planu modernizacji infrastruktury drogowej północnej części miasta prace obejmują renowację łącznie ośmiu arterii komunikacyjnych, których suma długości wynosi blisko 5 kilometrów.

Organizatorzy przetargu zapraszają zainteresowane przedsiębiorstwa do składania ofert do 27 października. Firma, która wygra przetarg, będzie odpowiedzialna za prace na ulicy Wapiennej – od ronda do miejsca, gdzie krzyżuje się z ulicą Szczecińską oraz za odcinek ulicy Północnej między ulicami Chłodną a Szkocką.

Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta dla spraw inwestycyjnych, zaznacza, że remont obejmie nie tylko nawierzchnię dróg. „Zostaną wybudowane chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe, a także nowe zjazdy. Sieć kanalizacji deszczowej przejdzie modernizację, a ulice zyskają nowe oświetlenie. Ponadto przeprowadzona zostanie budowa kanału teletechnicznego i przebudowa sieci podziemnych – energetycznej, gazowej, wodociągowej i teletechnicznej. Zadbać też będziemy o zagospodarowanie terenów zielonych. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 14 miesięcy” – informuje.

W ramach tego samego programu już wcześniej ogłoszono przetarg na renowację ulic: Kredowej, Urlopowej, Ostoi-Zagórskiego i Miłosza. Na realizację tej inwestycji zgłosiło się sześć firm budowlanych, oferujących swoje usługi za kwotę od 38,3 miliona złotych (Firma Budowlano-Drogowa MTM) do 47,8 milionów złotych. Wszystkie oferty mieszczą się w przygotowanym budżecie wynoszącym maksymalnie 48,6 miliona złotych i obecnie są analizowane.

Przewiduje się również modernizację ulicy Andersena oraz kolejnego fragmentu ulicy Północnej. Cały program modernizacji północnej części miasta jest współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który przekazał na ten cel 30 milionów złotych.