Od kiedy w Szczecinie będzie można użyć nowej kolei?

Od kiedy w Szczecinie będzie można użyć nowej kolei?

Szczecińska Kolej Metropolitalna obejmie linie S1, S2 i S3, łączące Szczecin ze Stargardem, Gryfinem i Goleniowem. Linie te mają ruszyć w grudniu, choć połączenia z Policami nie są jeszcze dostępne. Marszałek województwa zachodniopomorskiego zasugerował możliwą datę uruchomienia tych odcinków 10 grudnia, ale jednolity system biletowy nie został jeszcze wdrożony. Nowe rozkłady jazdy pociągów zostaną wdrożone 10 grudnia, a Urząd Marszałkowski zamierza zintegrować system kolei metropolitalnej z nowymi rozkładami jazdy.

Obecnie opracowywane są trasy kolei metropolitalnej, a Stargard i Gryfino zapoznały się już z proponowanymi planami. Niebawem dokumenty trafią do Goleniowa, a następnie do Szczecina. W godzinach szczytu w dni powszednie pociągi metropolitalne będą kursować co najmniej co 30 minut, a pociągi do Stargardu nawet co 15 minut.

Urząd Marszałkowski sugeruje, że linia S1 może mieć zwiększoną częstotliwość w godzinach porannego szczytu w kierunku Szczecina i popołudniowego szczytu w kierunku Stargardu ze względu na dużą liczbę pociągów regionalnych na trasie, potencjalnie kursujących nawet co 15 minut. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie wprowadzony ujednolicony system biletowy.