Nowy wóz strażacki dla druhów z Parlina – inwestycja za ponad milion złotych

Nowy wóz strażacki dla druhów z Parlina – inwestycja za ponad milion złotych

Strażacy z Parlina niedawno powitali nową nabytkę, a mianowicie średni wóz bojowy GBA 3/16, zbudowany na podwoziu Volvo. Pojazd ten został specjalnie wyposażony przez firmę Bocar. Inwestycja ta była kosztowna i przekroczyła wartość miliona złotych.

Zakup tej niezbędnej jednostce i społeczności lokalnej jednostki strażackiej umożliwił złożony plan finansowy. Jak powiadomił mł. brygadier Paweł Różański, pełniący funkcję zastępcy komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, całkowity koszt tego pojazdu wyniósł dokładnie 1 119 915 zł.

Finansowanie tego przedsięwzięcia pochodziło z różnych źródeł. Część pieniędzy, a konkretnie 475 tysięcy złotych, to dotacja przekazana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dodatkowo, 175 tysięcy złotych pochodziło z dotacji na realizację projektu publicznego o nazwie „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”. Firmy ubezpieczeniowe wsparły projekt kwotą 120 tysięcy złotych, a gmina Stara Dąbrowa wyłożyła 300 tysięcy. Pozostała część środków to fundusze własne OSP Parlino oraz darowizny od darczyńców.

Druhowie z Parlina są teraz szczęśliwi posiadaczy dwóch pojazdów, które są w stanie niesienie pomocy potrzebującym. Oficjalne powitanie nowego wozu strażackiego w Parlinie poprzedziła parada strażackich pojazdów z udziałem pobliskich jednostek OSP z Nastazina, Maszewa, Nowej Dąbrowy, Starej Dąbrowy oraz samego Parlina.

Sylwia Kalmus-Samsel, wójt gminy Stara Dąbrowa, z dumą informuje, że na terenie jej gminy jest to już trzeci wóz dla strażaków.