Nowa inicjatywa recyklingu w Szczecinie: Pięć butelkomatów od R3 Polska

Nowa inicjatywa recyklingu w Szczecinie: Pięć butelkomatów od R3 Polska

Przez następne pół roku na terenie Szczecina zagości pięć nowych urządzeń do zwrotu butelek plastikowych. Projekt ten jest realizowany przez firmę R3 Polska, która ma za zadanie dostawić i zainstalować owe maszyny.

Zgłoszony w przetargu projekt, który zdobył zwycięstwo w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma na celu wprowadzenie i utrzymanie funkcjonowania tych urządzeń przez okres 36 miesięcy. Wykonawca, czyli R3 Polska, będzie także odpowiedzialny za serwisowanie butelkomatów.

Dodatkowo, firma ma zobowiązanie wypracować co najmniej trzy propozycje programów lojalnościowych dla mieszkańców korzystających z nowych urządzeń. Następnie, spośród tych propozycji, Miasto dokona wyboru najlepszego. Całość projektu uzupełnia system zarządzania na odległość oraz aplikacja mobilna dla użytkowników, która służy do korzystania z wybranego programu lojalnościowego.

Planowane lokalizacje dla nowych butelkomatów to obszar przy wejściu na kąpielisko Dąbie, okolice wejścia na Arkonkę, teren w pobliżu hali Netto Arena, przestrzeń przy wejściu na dworzec PKP (od ulicy Owocowej) oraz skatepark Majowe.

Całkowity koszt tej ekologicznej inicjatywy, uwzględniając trzy lata serwisowania urządzeń, wyniesie 890 tysięcy złotych.