Niemieccy rolnicy w proteście: Trwają zakłócenia na autostradzie A6 niedaleko Szczecina

Niemieccy rolnicy w proteście: Trwają zakłócenia na autostradzie A6 niedaleko Szczecina

Teren wokół Szczecina, a konkretnie autostrada A6, jest aktualnie miejscem pewnych ograniczeń ruchu drogowego. Wywołane są one przez protesty i blokady, które mają miejsce po niemieckiej stronie granicy. Ograniczenia te utrzymują się już od godziny 8 rano.

Przejezdność arterii drogowej A6 została zamknięta począwszy od węzła drogowego Klucz, w kierunku granicy. Dodatkowo, również węzły drogowe Radziszewo i Szczecin Zachód (Kołbaskowo), kierujące ku granicy, nie są dostępne dla kierowców. Działania te kontrolowane są przez służby policyjne.

Jeżeli podróżujesz z Gdańska lub Świnoujścia, zostaniesz skierowany na drogę S3 w stronę Gorzowa Wielkopolskiego. Podobnie, jeśli jedziesz drogą S3 z Gorzowa Wielkopolskiego, zostaniesz przekierowany na A6 do Gdańska lub Świnoujścia. Wejście na autostradę prowadzącą do granicy zostało zamknięte na węzłach drogowych Radziszewo i Szczecin Zachód (Kołbaskowo). Kierowcy mają jednak możliwość skorzystania z alternatywnych tras dojazdowych do granicy polsko-niemieckiej. Lokalny ruch do Kołbaskowa jest obsługiwany przez Szczecin i dalej DK13.

Informacje o tych zakłóceniach są również dostępne na tablicach o zmiennej treści, które znajdują się na drogach S3 i S6. W tym momencie nie mamy informacji, czy podobne zakłócenia mogą wystąpić w najbliższych dniach. Chociaż niemieccy rolnicy nadal kontynuują swoje protesty, nie ma konkretnych informacji na ten temat.

Zakłócenia te można oczekiwać do godziny 13.