Mieszkańcy Szczecina zgłosili pijanego mężczyznę chrapiącego na klatce schodowej: był poszukiwany przez policję

Mieszkańcy Szczecina zgłosili pijanego mężczyznę chrapiącego na klatce schodowej: był poszukiwany przez policję

Funkcjonariusze policji w Szczecinie zareagowali na doniesienie mieszkańców lokalnej kamienicy, którzy skarżyli się na mężczyznę głośno chrapiącego podczas snu na klatce schodowej. W wyniku interwencji 44-letni mężczyzna został zatrzymany, a później ujawniono, że był on poszukiwany przez siły porządkowe. Tym samym, teraz mężczyzna spędzi pewien czas za kratkami.

Interwencja zaszła w nocy, po zgłoszeniu ze strony mieszkańców jednej ze szczecińskich kamienic, którzy byli niezadowoleni z faktu, że ich nocny wypoczynek został zakłócony przez głośne chrapanie nieznajomego 44-latka. Jak się później okazało, ten mężczyzna był już wcześniej poszukiwany przez policję za nieodbytą karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze szczecińskiej Komendy Miejskiej Policji wyjaśnili, że teraz „mężczyzna będzie spał w zakładzie karnym”.

Zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny chrapiącego na klatce schodowej wpłynęło do policji w nocy z 8 na 9 października. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie natychmiast udali się na miejsce, potwierdzając prawdziwość zgłoszenia.

Na miejscu, funkcjonariusze natknęli się na pijanego mężczyznę, który pogrążony był w głębokim śnie na klatce schodowej i charakteryzował się głośnym chrapaniem. Policjanci obudzili 44-latka i przeprowadzili test trzeźwości, który wykazał ponad trzy promile alkoholu w organizmie mężczyzny – mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsze dochodzenie wykazało, że zatrzymany 44-latek był poszukiwany przez policję w związku z ośmiodniowym nieodbytym wyrokiem pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. Zostało potwierdzone, że mężczyzna ten – mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który został zatrzymany ze względu na głośne chrapanie – wkrótce zostanie przeniesiony do więzienia.