Mieszkańcy Szczecina mogą podziwiać makiety kolejowe

Mieszkańcy Szczecina mogą podziwiać makiety kolejowe

Rozpoczął się VIII Szczeciński Pokaz Makiet Kolejowych. Przyciągnął nie tylko fanów kolei, ale także dzieci i całe rodziny.

Ostatni dzień pokazu w niedzielę 7 listopada

Różne pociągi zarówno towarowe, elektryczne, pasażerskie jak i dawne parowozy można zobaczyć na wystawie makiet. Pociągi są w różnych skalach, jeżdżą po torach rozłożonych na całej długości Posejdona. Na wystawie można podziwiać nie tylko poukładane pociągi z dużą dokładnością. Obok linii kolejowych ciągną się makiety z drzewami, a nawet całymi miastami. W miastach tętni życie jeżdżą autobusy i samochody. Zapełnione są parkingi, a jeden z budynków pali się i trwa w nim akcja gaśnicza Straży Pożarnej. To nie wszystko nieopodal miasta znajduje się czynny wulkan, który w każdej chwili może się uaktywnić.

Na wystawie można zakupić makiety do samodzielnego złożenia

Na wystawie miłośnicy kolei mogą zakupić makiety pociągów i w domowym zaciszu samodzielnie złożyć swoje kolejki. Wystawa kolei potrwa do niedzieli 7 listopada. Wstęp jest możliwy w godzinach 11.00 do 15.00. Co istotne wstęp na Pokaz Makiet Kolejowych w Szczecinie jest bezpłatny. Wydarzenie zorganizowano dzięki zaangażowaniu Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei.