Mieszkańcy Szczecina jednak zapłacą mniej za ogrzewanie

Mieszkańcy Szczecina jednak zapłacą mniej za ogrzewanie

Ponad 20 tysięcy patronów Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczego ma powód do uniesienia, ponieważ Ministerstwo Klimatu zmieniło swoje postrzeganie przepisów i SEC, co w konsekwencji pozwala obywatelom zyskać wynagrodzenie. Teraz będziemy płacić mniej za ciepło systemowe.

W grudniu ubiegłego roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska wstrzymało szczecinianom rządową dopłatę do droższego ciepła z sieci SEC. Dopłata miała zacząć obowiązywać od października 2022 roku. Ministerstwo argumentowało, że rachunki za ciepło w Szczecinie nie były zbyt wysokie, by kwalifikować się do zniżki. W efekcie klienci SEC płacili więcej za październikowe i listopadowe rachunki, które były niższe, gdyby zastosowano rządową rekompensatę. W ostatnim czasie ponad 20 tys. klientów SEC zostało uspokojonych, że nie będą musieli dopłacać do ubiegłorocznych rachunków i dostaną obniżki na lutowych rachunkach.

Misztal wyjaśnia, że klienci SEC otrzymają wynagrodzenie, zaznaczając, że zwrot nastąpi w dwóch częściach: jedna za rachunek grudniowy, a druga za styczniowy.