Lato w pełni – co robić w wakacje w Szczecinie?

Lato w pełni – co robić w wakacje w Szczecinie?

Wakacje w metropolii oferują szereg atrakcji. Niewątpliwie Szczecin zalicza się do miast, które nie zwalniają tempa w okresie letnim. Miasto organizuje liczne warsztaty, kina pod chmurką, zapewnia baseny letnie i ciekawe wydarzenia kulturalne.

Wstąp do Różanego Ogrodu Sztuki

Trzynasta edycja Różanego Ogrodu Sztuki podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku z coroczną inicjatywą, Różanki’’ co niedzielę odbywają się darmowe koncerty. Oczywiście organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Dla nich organizowane są warsztaty, zabawy manualne, animacje oraz interaktywne spektakle. Dzieci mają okazję ćwiczyć swoją kreatywność poprzez tworzenie własnych dzieł plastycznych.

Pieszo, rowerem czy kajakiem?

To kolejny sezon akcji Szczecina promujący aktywność. Inicjatywa pozwala lepiej poznać miasto. Rowerem, pieszo, a może kajakiem? Najlepiej z każdej perspektywy! Każdej aktywności towarzyszy inny motyw. Zwiedzanie odbywa się w grupach zorganizowanych z polsko – niemieckimi przewodnikami.

Terminal Kultury zaprasza na warsztaty ekologiczne

Terminal zaprasza na rodzinne warsztaty manualne w każdą niedzielę. Bez wątpienia ciekawą propozycją dla dzieci są także szalone tańce przy zumbie. Nieco starszych widzów Terminal Kultury zaprasza na koncerty, wieczory taneczne z muzyką DJ-ów. Spragnieni odprężenia mieszkańcy mogą zrelaksować się też w strefie chillout.

Wieczory filmowe na leżakach

Podobnie jak w większości miast w Polsce, Szczecin również organizuje letnie seanse filmowe pod chmurką. Filmy wyświetlane są na Wyspie Grodzkiej, Placu Tobruckim i Deptaku Bogusława. Maksymalnie w kinie letnim może przebywać 100 osób, a wstęp jest bezpłatny. W repertuarze znajdą się głównie klasyki, np.,, Forest gump’’.

Kąpieliska w Szczecinie

Letnie kąpieliska w Szczecinie działają pełną parą. Najbardziej jest lubiane kąpielisko – Arkonka. Kompleks oferuje baseny, zjeżdżalnie wodne, plac zabaw i siłownie zewnętrzną. Dużą popularnością cieszy się także kąpielisko nad jeziorem Głębokim. Plaża jest czysta, strzeżona, wyposażona w przebieralnie, gastronomie i plac zabaw dla dzieci.

Szczeciński tramwaj wodny

Godną uwagi atrakcją Szczecina jest tramwaj wodny. Dzięki niemu można odbyć rejs dookoła Wyspy Grodzkiej. Z tramwaju rozpościera się widok na panoramę miasta, można też podziwiać Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, most Trasy Zamkowej i marinę.