Konwój policji uratował życie

Konwój policji uratował życie

Podczas niedzielnego Marszu Papieskiego stróże prawa, wykorzystując syreny i sygnały świetlne, towarzyszyli pojazdowi przewożącemu do placówki medycznej kobietę potrzebującą przeszczepu wątroby. Mieszkanka Szczecina otrzymała tego dnia krytyczny telefon z informacją, że potrzebny do przeszczepu organ jest wreszcie dostępny w szpitalu. Czekając na ten moment, wraz z małżonkiem pospiesznie wyruszyli w drogę. Przedzieranie się przez tłumy ludzi uczestniczących w marszu okazało się jednak nie lada wyzwaniem.

Procesję Marszu Papieskiego w centrum miasta ułatwili członkowie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – opisuje Anna Gembala, rzecznik prasowy stacji.

Komendant Anna Gembala poinformowała, że do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna szukający pomocy w poruszaniu się po zakorkowanym mieście. Poinformował ich, że jego żona została wezwana na pilną, ratującą życie operację po otrzymaniu wiadomości, że w szpitalu dostępny jest organ do przeszczepu. Liczył się czas.

Funkcjonariusze byli chętni do pomocy. Wykorzystując zarówno policyjny samochód patrolowy, jak i motocykl, eskortowali parę do szpitala przy ulicy Arkońskiej.