Kiedy doczekamy się planowanego końca prac przy fabryce wody?

Kiedy doczekamy się planowanego końca prac przy fabryce wody?

Budowa aquaparku ma zakończyć się latem, ale uruchomienie kompleksu może potrwać nawet pół roku. Grupa firm, w tym ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. oraz ALSTAL Real Estate sp. z o.o., pełni rolę generalnego wykonawcy projektu i ma zakończyć wszystkie prace budowlane do końca lipca. Jednak obiekt nie zostanie otwarty tego lata, jak pierwotnie planowano, jak informuje Piotr Zieliński, przedstawiciel Fabryki Wody Sp. z o.o..

Zakończenie inwestycji nie gwarantuje natychmiastowego dostępu do basenów dla klientów.

Musi bowiem nastąpić rygorystyczny proces rozruchu i homologacji, który zgodnie z umową może trwać od trzech do sześciu miesięcy – stwierdza Piotr Zieliński. W związku z tym nie można określić dokładnej daty otwarcia Fabryki Wody, ponieważ będzie ona zależała od tego, kiedy obiekt otrzyma pozwolenie na użytkowanie, kiedy zakończy się proces rozruchu i jak długo potrwa szkolenie pracowników.

Zlokalizowany przy ul. 1 Maja 41 aquapark ma być nowoczesnym, wielofunkcyjnym parkiem wodnym wyposażonym w urządzenia sportowo-rekreacyjne oraz elementy edukacyjne. Koszt budowy wynosi ponad 349,7 mln zł i jest finansowany z kredytu.