Eksplozja w Podjuchach na ulicy Metalowej – budynek nie jest teraz nadający się do zamieszkania

Eksplozja w Podjuchach na ulicy Metalowej – budynek nie jest teraz nadający się do zamieszkania

Pośrodku nocy, zaraz po godzinie 3, doszło do zatrważającej eksplozji. Według relacji świadków, wydarzenie towarzyszył gwałtowny huk i panika – widziano osoby uciekające z budynku znajdującego się na ulicy Metalowej. Następstwem eksplozji był wybuch pożaru, który pochłonął parter i poddasze budynku. W akcji ratunkowej ewakuowano kilkanaście osób.

Incydent o takim stopniu niebezpieczeństwa miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Metalowej i Kruszcowej. Pożar rozlał się po parterze i poddaszu budynku, a bezpośrednio przed nim nastąpiła eksplozja butli z gazem.

Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, przekazał informacje na temat skutków tragicznego zdarzenia. Jak mówi, pożar wielorodzinnego budynku spowodował jedną ofiarę oraz ewakuację piętnastu osób – dziesięciu bezpośrednio z tego budynku i pięciu z sąsiedniego. Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z płomieniami.

Naoczni świadkowie tego przerażającego incydentu opowiadają o potężnym huku, który poprzedził natychmiastową ewakuację mieszkańców. Budynek przy ulicy Metalowej 33 został całkowicie zniszczony i najprawdopodobniej nie będzie nadawał się do zamieszkania w najbliższym czasie.