"Ekopracownia" – nowa oaza edukacji ekologicznej dla młodzieży szczecińskiej

"Ekopracownia" – nowa oaza edukacji ekologicznej dla młodzieży szczecińskiej

W dniu dzisiejszym, uczniowie Szczecina otrzymają do dyspozycji kolejną „Ekopracownię”. To innowacyjne miejsce nauki jest efektem projektu finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz miasto Szczecin. Nowo powstała Ekopracownia ma za zadanie wspierać proces edukacyjny młodzieży, a w szczególności uczniów XVI Liceum Ogólnokształcącego.

Z okazji otwarcia Ekopracowni, szkoła zorganizuje specjalny ekodzień. Ten dzień będzie obfitować w szereg atrakcji edukacyjnych poświęconych tematyce ekologicznej.

Centralnym punktem programu będą działania Samorządu Uczniowskiego, który już od wczesnych godzin porannych będzie prowadził sprzedaż produktów ekologicznych. Swoje siły połączyli uczniowie, którzy samodzielnie przygotują i sprzedadzą ekologiczne jabłka oraz ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup karmników dla ptaków – tłumaczy dyrektor Grenda. Jak dodaje, jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę zbliżający się okres zimowy.

Utworzenie „Ekopracowni Empiriusz”, jak została nazwana nowa placówka, pochłonęło 60 tysięcy złotych. To inwestycja w przyszłość, która ma na celu oswajanie młodych ludzi z tematem ekologii, znaczenia ochrony środowiska oraz promowanie zdrowego stylu życia.