Dzielni "Detektywi" ze Szczecina schwytać sprawcę dewastacji pojazdów na terenie dzielnicy Pogodno

Dzielni "Detektywi" ze Szczecina schwytać sprawcę dewastacji pojazdów na terenie dzielnicy Pogodno

Detektywi ze Szczecina dokonali zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za uszkodzenie dwóch samochodów na obszarze Pogodna. Dysponując jedynie wizualnym opisem potencjalnego sprawcy, udało im się błyskawicznie zlokalizować i aresztować 25-latka. Teraz za swoje czyny 25-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Informacja dotycząca incydentu wpłynęła do Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Z meldunku wynikało, że na terenie dzielnicy Pogodno nieznany sprawca dokonał uszkodzenia pojazdu zaparkowanego przy ulicy, dewastując lusterko i antenę dachową. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Zaobserwowali oni w okolicy osobę, której wygląd zgadzał się z otrzymanym rysopisem. Na widok policjantów podejrzany zwiększył tempo i próbował umknąć do pobliskiego podwórza.

„Wywiadowcy” natychmiast ruszyli za nim i zdołali zatrzymać 25-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono prawie dwa promile alkoholu. Dodatkowe dochodzenie funkcjonariuszy potwierdziło, że zatrzymany 25-latek uszkodził także inny samochód. To zdarzenie było już zgłoszone wcześniej w Komisariacie Szczecin Pogodno.

Teraz mężczyzna za swoje czyny będzie musiał stanąć przed Sądem. Za zniszczenie mienia grożą mu poważne konsekwencje prawne.