Dwa wydarzenia wystawowe z okazji Dnia Kobiet w szczecińskim Minifot

Dwa wydarzenia wystawowe z okazji Dnia Kobiet w szczecińskim Minifot

Szczeciński zakład fotograficzny Minifot, położony przy al. Wojska Polskiego, przewiduje dwie specjalne wystawy na 8 marca, z okazji obchodzonego tego dnia święta kobiet. Będą to kontynuacja dotychczasowej ekspozycji „Artyści” oraz osobna wystawa prezentująca zdjęcia kobiet autorstwa Konrada Stanisława Salamona, twórcy Minifotu.

Obecna ekspozycja „Artyści”, znajdująca się na parterze zakładu, zostanie całkowicie odświeżona i przekształcona. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Olgę Iwanow z Minifotu, nowa eksponat będzie zawierać zdjęcia artystek ze Szczecina. Jest to część ciągłej inicjatywy, która jest stale rozwijana i poszerzana.

W organizacji tej ekspozycji uczestniczył Rafał Bajena i powstała ona jako część projektu Otwarte Pracownie Szczecin. Wystawa na pierwszym piętrze Minifotu będzie natomiast skupiać się na pracach Konrada Stanisława Salamona, prezentujących kobiety, które spotkał podczas swojej wieloletniej działalności jako fotograf.

Choć oficjalne otwarcie obu wystaw jest zaplanowane na godzinę 18, zakład będzie otwarty jak zwykle przez cały dzień. Dla wszystkich pań, które odwiedzą Minifot w Dniu Kobiet, przygotowano dodatkowy bonus – możliwość zrobienia pamiątkowego portretu zupełnie za darmo.