Dramat na drogach: Kierowcy ignorujący zakazy sądowe i jazda po alkoholu – te problemy nie ustają

Dramat na drogach: Kierowcy ignorujący zakazy sądowe i jazda po alkoholu – te problemy nie ustają

Ostatnie dni pokazały, że problem kierowców, którzy mimo sądowych zakazów decydują się prowadzić pojazdy mechaniczne, nadal jest aktualny. Co więcej, część z nich podejmuje się takiej czynności pomimo utraty prawa jazdy. Właśnie z takimi przypadkami musieli zmierzyć się szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w dodatku mieli do czynienia z nietrzeźwym kierowcą.

Funkcjonariusze szczecińskiej Komendy Miejskiej Policji podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali do sprawdzenia mercedesa. Kierujący nim mężczyzna o wyglądzie bardzo zdenerwowanym i wyraźnie pobudzonym, wywołał natychmiastowy niepokój u funkcjonariuszy. Okazało się, że ich przeczucia były słuszne. Po przeprowadzeniu testu alkomatem stwierdzono, że 32-letni mieszkaniec Szczecina posiadał w organizmie alkohol. Konkretna ilość promili wynikła z badania alkomatem.

W trakcie dalszych czynności okazało się również, że mężczyzna jest posiadaczem cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jednocześnie jest on obciążony sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po zakończeniu czynności, mężczyzna nie kontynuował swojej podróży, został bowiem zatrzymany przez policjantów.

Kolejnym przypadkiem był 47-latek prowadzący toyotę. Mimo posiadania zakazu sądowego oraz cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów, mężczyzna zdecydował się na jazdę. Tymczasem 50-letni obcokrajowiec został zauważony przez funkcjonariuszy podczas jazdy oplem bez włączonych świateł – okazało się, że ten kierujący również nie posiadał prawa jazdy.

Wszyscy wymienieni kierowcy za swoje wykroczenia zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej przed sądem.