Deweloper przemysłowy planuje budowę dużego centrum dystrybucyjnego w Szczecinie

Deweloper przemysłowy planuje budowę dużego centrum dystrybucyjnego w Szczecinie

Centrum dystrybucyjne o powierzchni 54,5 tys. m kw planowane jest do wybudowania w Dunikowie, Szczecinie przez popularnego dewelopera – Panattoni BTS i Panattoni Emerging Markets. Ten gigantyczny projekt, generujący aż 500 miejsc pracy, to kolejna inwestycja tej firmy w tym mieście. Wcześniej Panattoni stworzyło hale przemysłowe w Załomiu, na terenie dawnego zakładu produkcyjnego kabli. Budowa nowego centrum będzie oparta na formule BTS (build to suit), co oznacza dostosowanie obiektu do specyficznych wymagań klienta. Oczekuje się, że centrum będzie gotowe do użytku w połowie 2025 roku.

Marek Foryński, dyrektor zarządzający Panattoni BTS, zauważył, że firma regularnie realizuje ambitne projekty o strategicznym znaczeniu. To świadczy o zaufaniu, jakim cieszy się firma wśród międzynarodowych przedsiębiorstw chcących rozwijać swoją działalność w regionie. Foryński podkreślił, że firma Panattoni dostarcza powierzchnie idealnie dopasowane do potrzeb swoich klientów.

Nowo powstały obiekt będzie składał się z 51,5 tys. m kw powierzchni przemysłowej i 2 870 m kw powierzchni biurowej. Dzięki temu będzie mógł obsługiwać firmy działające w sektorze retail zarówno na terenie północno-zachodniej Polski jak i w okolicach Berlina.

Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektorka zarządzająca w Panattoni, zwraca uwagę na atrakcyjność Szczecina dla biznesu. Wskazuje na takie atuty jak bliskość autostrady, korzystne warunki inwestycyjne stworzone przez władze miasta oraz strategiczne położenie blisko granicy niemieckiej i portu w Świnoujściu.

Nowe centrum dystrybucyjne ma spełniać surowe normy ekologiczne, o czym świadczyć ma certyfikat BREEAM na poziomie „Outstanding”. Planuje się wyposażenie dachu w instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MWp. Ogrzewanie obiektu zapewnią pompy ciepła, a zużycie wody będzie minimalizowane dzięki instalacji wody szarej. Obiekt zostanie także wyposażony w wiatę na 48 rowerów oraz 20 punktów ładowania dla samochodów elektrycznych.