Czy w tym roku doczekamy się Fabryki Wody?

Czy w tym roku doczekamy się Fabryki Wody?

Nie ulega wątpliwości, że oczekiwanie na zakończenie różnorakich prac może męczyć. Niemniej jednak warto pamiętać o celu, czego przykładem jest choćby Fabryka Wody na Gontynce.

Kiedy zakończenie prac?

Nie sposób zacząć inaczej niż od zakończenia prac – na Fabrykę Wody w Gontynce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Można też dodać, że to zła wiadomość, a dobra jest taka, iż do końca naprawdę niewiele. Zresztą wystarczy powiedzieć, że plan zakłada, iż wszystko zakończy się w trzecim kwartale.

Wypada też zadać sobie pytanie, czy wiem, co się szykuje? Dla niezorientowanych – chodzi o połączenie aquaparku i edukatorium. Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, na pewno trzeba uwzględnić 17 basenów wewnętrznych, 16 saun, 11 zjeżdżalni i zewnętrzną strefę letnią. Powiedzieć, że będzie się działo, to jakby nic nie powiedzieć. Wymienione atuty dotyczą oczywiście aquaparku, a mamy przecież jeszcze edukatorium. W edukatorium możemy liczyć na wystawy poświęcone wodzie.

Łączny koszt prac szacuje się na ponad 349 mln zł. Warto również wiedzieć, że mowa o inwestycji, na którą zaciągnięto kredyt. Kredyt, który będzie spłacany do 2041 roku.