Bohaterska interwencja służb ratunkowych podczas incydentu na szczecińskim moście kolejowym

Bohaterska interwencja służb ratunkowych podczas incydentu na szczecińskim moście kolejowym

W Szczecinie, w pobliżu mostu kolejowego, po godzinie 19:00 doszło do niecodziennego zdarzenia. Kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, prowadziła swojego psa na spacer wzdłuż bulwaru. W pewnej chwili straciła równowagę – nie wiadomo, czy potknęła się, czy została nagle szarpnięta przez swojego czworonożnego przyjaciela – i znalazła się w wodzie.

Sytuacja mogła przerodzić się w tragedię, gdyby nie błyskawiczna reakcja służb ratunkowych – Policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Szczecina. Dzięki ich zaangażowaniu, kobieta została bezpiecznie wydobyta z wody.

Informacje o zdarzeniu przekazała Anna Gembala, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie: – Nasze siły policyjne współpracowały przy akcji ratunkowej, dzięki czemu udało się uratować kobietę, która wpadła do Odry po tym, jak potknęła się podczas spaceru ze swoim psem. Po incydencie została ona przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Na szczęście, jej pies nie doznał żadnych obrażeń – powiedziała.

Osoby, które były świadkami zdarzenia, również podjęły próby ratunkowe. Rzucili koło ratunkowe z pobliskiej barki i pomogli w wydobyciu z wody zarówno kobiety, jak i psa – relacjonuje WOPR Szczecin na swoich stronach w mediach społecznościowych.