54-letni kapitan o ukraińskim obywatelstwie zatrzymany za prowadzenie statku pod wpływem alkoholu

54-letni kapitan o ukraińskim obywatelstwie zatrzymany za prowadzenie statku pod wpływem alkoholu

54-letni obywatel Ukrainy, który pełnił funkcję kapitana na jednym ze statków handlowych płynących pod banderą Luksemburga, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zdarzenie miało miejsce, gdy statek dotarł do Kołobrzegu, po wcześniejszym rejsie z Gdyni.

Alarm został podniesiony w momencie, gdy zauważono, że jednostka handlowa porusza się w sposób niewłaściwy dla standardowego kursu. Po tym, jak statek przycumował w porcie kołobrzeskim, na jego pokład wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. W trakcie przeprowadzanej kontroli zatrzymano kapitana statku, którego badania wykazały wysoki poziom alkoholu we krwi. Konkretnie wynosił on 1,88 promila.

Mimo że statek wpłynął do portu bez żadnego incydentu, było to możliwe tylko dzięki pomocy pierwszego i drugiego oficera. Kapitan prowadził jednostkę w zaskakująco niebezpieczny sposób, o czym świadczył fakt płynięcia nieregularnym kursem.

Po zatrzymaniu kapitana, strażnicy graniczni umieścili go w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych na terenie placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone przez policję, do której mężczyzna zostanie przekazany.