41-letni recydywista z powiatu stargardzkiego jechał z prawie 3 promilami alkoholu

41-letni recydywista z powiatu stargardzkiego jechał z prawie 3 promilami alkoholu

Właściciel peugeota, 41-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, podjął nieodpowiedzialną decyzję o prowadzeniu pojazdu pomimo bardzo wysokiego stanu nietrzeźwości.

Policjanci z posterunku w Ińsku zatrzymali tego mężczyznę, gdy jego styl jazdy wskazywał na możliwość, że jest pod wpływem substancji odurzającej. Jak poinformowała asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ińsku, podejrzenia policjantów potwierdziły się, kiedy podczas rozmowy z kierowcą wykryli silny zapach alkoholu.

Badanie alkomatem ujawniło, że kierowca miał niemal 3 promile alkoholu w swoim ciele. Przez komisariat policji natychmiast przeprowadzono sprawdzenie w systemach informatycznych policyjnych. Okazało się, że mężczyzna to recydywista – wcześniej został złapany za kierownicą w stanie nietrzeźwości i miał dożywotni zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego.

Sąd będzie decydował o dalszych konsekwencjach dla tego nieodpowiedzialnego kierowcy, który wielokrotnie łamał prawo, narażając innych uczestników ruchu drogowego na potencjalne niebezpieczeństwo.