27-latek odpowie za kradzież radiowozu w Szczecinie

27-latek odpowie za kradzież radiowozu w Szczecinie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum zdecydował o wdrożeniu trzymiesięcznych środków zapobiegawczych w stosunku do 27-letniego mężczyzny, który dokonał kradzieży służbowego samochodu policji w ostatni piątek. Jeśli zostanie uznany za winnego, może spędzić nawet osiem lat za kratami.

Tak jak informowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, sprawca stanie przed sądem za swoje czyny, które obejmują nielegalne zabranie radiowozu policyjnego na krótki okres czasu, spowodowanie szkód lakierowi pojazdu oraz porzucenie go w miejscu, gdzie mogły nastąpić dalsze uszkodzenia.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w ubiegły piątek podczas gdy funkcjonariusze przeprowadzali kontrolę drogową w ścisłym centrum Szczecina. W momencie gdy policjanci byli zajęci interwencją, 27-letni przechodzień bezceremonialnie wszedł do ich radiowozu i odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, komisarz Anna Gembala, funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Policjanci odzyskali skradziony radiowóz w krótkim czasie, a sam sprawca został zatrzymany kilka godzin później.

27-letni mężczyzna, który przyznał się do popełnienia przestępstwa, teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Za jego przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od pół roku do ośmiu lat.