Znikają przejścia dla pieszych

Znikają przejścia dla pieszych

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym przyzwyczailiśmy się do pojawiania się przejść dla pieszych. Tymczasem w centrum Szczecina dzieje się coś, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni przejścia dla pieszych znikają. Co jest tego powodem?

Chodzi o remont

Sytuację można określić szokującą, ale czy jest się czemu dziwić? Krótko mówiąc, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że chodzi o remont.

Remont wymaga utrudnień, ale nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z podejściem, które może wywoływać kontrowersje. Co by nie mówić, bezpieczeństwo zawsze powinno stanowić priorytet, a niektórzy mogą stwierdzić, że teraz jest inaczej. Z drugiej strony może nie ma innego wyjścia? Trzeba też uwzględniać, że celem jest strefa ruchu uspokojonego wraz ze strefą 30 km/h. W takim przypadku nie stawia się na tradycyjne przejścia dla pieszych. Nie stawia się, ponieważ wspomniane strefy mają gwarantować większą swobodę pieszych i zwiększoną uwagę kierowców. Oczywiście piesi muszą pamiętać o tym, że zawsze można przesadzić.