Zmiany w komunikacji miejskiej. Tańsze bilety i nowe trasy

Zmiany w komunikacji miejskiej. Tańsze bilety i nowe trasy

Szczecińską komunikację miejską od 1 kwietnia czekają zmiany. Bilety autobusowe będą tańsze, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowych linii autobusowych. Dzień wcześniej zacznie też obowiązywać strefa Płatnego Parkowania. Celem zmian jest namówienie kierowców samochodów, żeby zostawili swoje pojazdy na obrzeżach Szczecina, a po centrum podróżowali komunikacją.

Nowe linie autobusowe

Jedną z nadchodzących zmian, które czekają komunikację miejską w Szczecinie są nowe linie autobusowe 90 i 95. Pojazdy mają kursować w dni powszednie od godziny 6.20 do 18.15, w odstępach co 15 minut.

Trasa linii nr 90

Linia nr 90 będzie wyjeżdżać z przystanku Dworzec Główny (Owocowa), następnie przejedzie przez przystanki Plac Zawiszy, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Lotników, Plac Grunwaldzki, Śląska, Wąska Floating Arena, Odrowązna, Urząd Miasta Felczaka, Piastów, Plac Kościuszki, Narutowicza, Plac Dziecka. Na koniec znowu dotrze do Dworca Głównego.

Trasa linii nr 95

Trasa linii nr 95 tak samo będzie zaczynała się na przystanku Dworzec Główny (Owocowa), jednak autobus będzie jechał przez przystanki: Plac Dziecka, Narutowicza, Plac Kościuszki, Piastów, Felczaka, Urząd Miasta, Odrowąża, Wąska, Śląska, Plac Grunwaldzki, Brama Portowa, Plac Zawiszy. Tak samo jak poprzednia linia, autobus skończy trasę na Dworcu Głównym.

Niższe ceny biletów

Zmiany wprowadzone od 1 kwietnia będą również dotyczyć cen biletów. Mają być mniejsze o około 20%. Bilet imienny na linię zwykła dzienną będzie kosztował 60 zł za normalny i 30 zł za ulgowy. Bilet imienny sieciowy na linie zwykłe nocne oraz dzienne będzie kosztował odpowiednio 80 zł i 40 zł.

Jeden komentarz o “Zmiany w komunikacji miejskiej. Tańsze bilety i nowe trasy

Comments are closed.