Złodziej radiowozu w Szczecinie: 27-latek zatrzymany

Złodziej radiowozu w Szczecinie: 27-latek zatrzymany

Policja w Szczecinie natknęła się na niecodzienną sytuację w piątkowy poranek. Podczas kontroli drogowej, kierujący niezidentyfikowanym wcześniej pojazdem, zdecydował się skorzystać z okazji i ukraść radiowóz. Funkcjonariusze, którzy prowadzili kontrolę, stali się niespodziewanymi ofiarami kradzieży.

Komisarz Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podała do wiadomości publicznej, że w trakcie interwencji doszło do „krótkotrwałego użycia pojazdu służbowego” przez nieznanej tożsamości sprawcę. Według niepotwierdzonych informacji, policjanci próbowali na próżno gonić złodzieja za pomocą auta, które wcześniej kontrolowali. Jednakże oficjalne źródła szczecińskiej policji nie potwierdziły tych doniesień, ograniczając się do ujawniania, że „był pościg i radiowóz został szybko odnaleziony”.

Anna Gembala poinformowała, że na ten moment nie ma więcej szczegółów do udostępnienia. Potwierdziła jednak, że trwa śledztwo mające na celu zatrzymanie sprawcy i wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego nietypowego incydentu.

Okazało się, że za kradzież odpowiada 27-letni mężczyzna, który został zatrzymany po godzinie 14:00. „Rozpoczęto już czynności procesowe pod nadzorem prokuratury” – dodała Gembala, wskazując na szybkie działania policyjne.