Zatrzymanie ukrywających się przestępców przez szczecińską policję

Zatrzymanie ukrywających się przestępców przez szczecińską policję

Kilka osób, które były poszukiwane przez różne sądy w całym kraju, a które zdecydowały się na ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości, zostały niedawno pozbawione wolności. To efekt działań szczecińskich „Wywiadowców” oraz funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Podczas codziennych obowiązków, policjanci ze Szczecina skupiają swoją uwagę na tych, którzy próbują unikać odpowiedzialności karnej. W ramach swojej rutynowej pracy, mundurowi są zapoznawani z wizerunkami osób poszukiwanych.

Tak było również w przypadku „Wywiadowców” ze Szczecina, którzy w trakcie kontroli na jednym z deptaków miasta, wpadli na 30-letnią kobietę ze świętokrzyskiego, zamieszkującą na co dzień w Niemczech. Okazało się, że kobieta była poszukiwana w celu odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności.

Kolejny poszukiwany, który miał do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Wywiadowczego. 30-letni mężczyzna został zauważony w centrum miasta, gdzie próbował się ukryć za pojemnikami na śmieci na widok policjantów. Mężczyzna poszukiwany przez sąd w Płocku niebawem trafi do Zakładu Karnego.

Na szczecińskim dworcu „Wywiadowcy” zidentyfikowali i zatrzymali kolejną osobę – 33-letniego mężczyznę ze stolicy, który również ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i teraz na 10 miesięcy trafi do zakładu karnego.

Na Osiedlu Arkońskim szybką interwencję przeprowadzili natomiast funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego KMP w Szczecinie. Tam ujęto 52-letniego mężczyznę z wielkopolskiego, który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 65 dni pozbawienia wolności.