Wstrząsające wydarzenie w Nagórzankach: Samotny 70-latek zginął w pożarze swojego domu

Wstrząsające wydarzenie w Nagórzankach: Samotny 70-latek zginął w pożarze swojego domu

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Nagórzanki, znajdującej się na terenie gminy Kazimierza Wielka. Pożar domu jednorodzinnego zakończył się śmiercią 70-letniego mężczyzny, który był jedynym mieszkańcem tej nieruchomości. Do walki z ogniem przystąpiło aż sześć ekip straży pożarnej.

Zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, brygadier Krzysztof Jach, ustalił, że pierwsze informacje o pożarze napłynęły do strażaków nieco przed godziną 13:00. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji, nie udało się uratować życia samotnego mieszkańca.

Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia pozostają na razie nieznane. Brygadier Jach informuje, że pożar objął tylko niewielki fragment budynku i spowodował znaczne zadymienie. Zniszczeniu uległ jedynie elektryczny piecyk oraz część wyposażenia pomieszczenia, w którym doszło do wybuchu ognia. Niestety, ciało 70-latka odnaleziono w pobliżu spalonego piecyka.

Rozpoznanie przyczyn pożaru oraz ustalenie wszelkich okoliczności związanych z tym tragicznym incydentem pozostawione jest teraz w rękach policji i prokuratury. Śledztwo w tej sprawie jest obecnie prowadzone.