Ujęcie nietrzeźwych kierowców w Szczecinie: dwóch mężczyzn powoduje kolizje i uszkadza samochody zaparkowane przy ulicy

Ujęcie nietrzeźwych kierowców w Szczecinie: dwóch mężczyzn powoduje kolizje i uszkadza samochody zaparkowane przy ulicy

Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 43 lata zostali zatrzymani przez policjantów w Szczecinie, kiedy kręcili się po ulicach dzielnicy Niebuszewo będąc pod wpływem znacznej ilości alkoholu. Co więcej, podejrzani zamieniali się za kierownicą swojego auta, co jeszcze bardziej zwiększało niebezpieczeństwo. W wyniku ich brawurowej jazdy doszło do kilku kolizji i uszkodzenia różnych pojazdów zaparkowanych przy chodniku. Te dwie osoby z obcym obywatelstwem zostały aresztowane i niebawem będą musiały odpowiedzieć za swoje nieodpowiednie zachowanie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali informację pewnej sobotniej nocy o podejrzeniu, że na jednej z ulic Niebuszewa porusza się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu kierowca. Bez zbędnej zwłoki ruszyli na miejsce. Tam dostrzegli samochód marki Mazda, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Na miejscu interweniowali również funkcjonariusze z Oddziału Prewencji i Interwencji.

Dodatkowo, ustalili, że 41-letni obywatel innego państwa, którego uprawnienia do prowadzenia pojazdu były nieważne, był silnie nietrzeźwy. Test alkomatem wykazał niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że usiadł za kierownicą po tym, jak jego przyjaciel spowodował kilka kolizji i uszkodził wiele zaparkowanych przy ulicy aut – nie potrafił wyjechać z tego miejsca.

43-letni przyjaciel również był pod wpływem alkoholu. W jego przypadku badanie wykazało nieco ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Oczywiście obaj mężczyźni zostali zatrzymani i zostaną skierowani do odpowiedzialności prawnej za swoje nieodpowiednie działania.