Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy: Uczta dla ducha i serca w okresie przedświątecznym

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy: Uczta dla ducha i serca w okresie przedświątecznym

Sezon świąteczny to okres, kiedy warto przystanąć na chwilę w pośpiechu codziennych obowiązków, aby cieszyć się magią Bożego Narodzenia. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy jest tutaj, aby pomóc Ci doświadczyć tego na własnej skórze. Wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko można znaleźć piękne dekoracje i smaczne potrawy, ale także podzielić się radością i dobrą energią poprzez napisanie listu do seniora czy przekazanie przysmaków dla zwierząt w zamian za świąteczną choinkę.

Nie mamy dużo czasu do końca trwania Jarmarku – ostatnia szansa na jego odwiedzenie przypada na sobotę. Drewniane budki są pełne wystawców oferujących bogaty wybór produktów świątecznych, słodkości oraz gorących napojów, które z pewnością dodadzą uroku twoim świątecznym prezentom.

W trakcie przechadzki Aleją Kwiatową, koniecznie zatrzymaj się przy Jemiołowym Zakątku. To tutaj możesz spisać kilka słów ciepłych życzeń dla jednego z ponad 340 seniorów wytypowanych przez Szczecińskie Domy Pomocy. Listy, napisane na dostarczonych materiałach, zostaną doręczone adresatom jeszcze przed Wigilią.

Jeżeli chcesz przywrócić do życia stare dekoracje świąteczne, Bombkodzielnia na terenie Jarmarku jest miejscem dla ciebie! Jeżeli posiadasz zbędne ozdoby, możesz je przekazać innym – nie ważne czy to łańcuchy, bombki, kolorowe aniołki czy figurki Mikołajów – wszystko znajdzie tu nowe życie i dom.

23 grudnia, ostatniej soboty Jarmarku, choinki upiększające teren Jarmarku trafią w ręce mieszkańców. Wystarczy przynieść przysmaki dla zwierząt, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu Kudłata Przystań. Rozdawanie choinek zacznie się o godzinie 10:00 na Placu Lotników przy scenie – ale uwaga, liczba drzewek jest ograniczona!

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy czeka na Ciebie do 23 grudnia. Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia tygodnia i miejsca, z Placem Lotników, Placem Adamowicza i Aleją Kwiatową otwartymi od poniedziałku do czwartku w godz. 14:00-20:00, w piątek w godz. 14:00-23:00, w sobotę w godz. 10:00-23:00 i w niedzielę w godz. 10:00-20:00. Jarmark na Alei Wojska Polskiego otwarty jest od poniedziałku do czwartku w godz. 16:00 -20:00, w piątek w godz. 16:00-21:00, a sobotę i niedzielę możemy go odwiedzić od godziny 12:00 do 21:00.