Szczecińska tragedia: Wierny czworonóg opuszczony przez swoich właścicieli na ponad tydzień bez jedzenia

Szczecińska tragedia: Wierny czworonóg opuszczony przez swoich właścicieli na ponad tydzień bez jedzenia

Do dramatycznej sytuacji doszło w Szczecinie, gdzie para najemców, składająca się z kobiety i mężczyzny, po opuszczeniu wynajmowanego lokum, zdecydowała się porzucić w nim swojego psa. Zdarzenie miało miejsce w roku 2021. Decyzja ta była o tyle okrutna, że zwierzę nie miało zapewnionej ani wody, ani jedzenia przez ponad tydzień.

Zostawiony na pastwę losu pies został odnaleziony przez zaniepokojonego właściciela mieszkania. Czworonóg pozostał samotnie zamknięty w mieszkaniu od końca stycznia aż do 7 lutego, nie mając dostępu do podstawowych środków koniecznych do przeżycia. Gdy sytuacja wyszła na jaw, natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, które przeniosły zwierzę do schroniska. Tam otoczono je opieką, możliwe że dosłownie w ostatniej chwili ratując mu życie.

W sprawie postępowania przeciwko osobom odpowiedzialnym za ten akt okrucieństwa, oskarżonymi okazali się być pierwotni najemcy. Sprawców, którzy opuścili mieszkanie razem z psem, nie było trudno zidentyfikować. Kobieta nie przyznała się do winy, natomiast mężczyzna przyznał się tylko częściowo. Oboje nie mieli na swoim koncie wcześniejszych kar sądowych. Za ten czyn grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nakazać im zakaz posiadania zwierząt określonej kategorii lub całkowity zakaz posiadania zwierząt.

Akt oskarżenia został wystosowany przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Niebuszewo i już trafił do sądu. Przypominamy, że jeżeli jesteś ofiarą przestępstwa, powinieneś zgłosić się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz wsparcia materialnego.