Przemiana miejska: Inwestycja w okolicy Fabryki Wody w Szczecinie

Przemiana miejska: Inwestycja w okolicy Fabryki Wody w Szczecinie

Trwają plany na przekształcenie obszaru przy ulicy 1 Maja w Szczecinie. Aktualnie, dyskont spożywczy i komis samochodowy zasłaniają tę część miasta, ale jeśli plany się powiodą, pojawią się tam jeden budynek usługowy i dwa apartamentowce zaprojektowane w formie kaskadowej, które będą oferowały lokale do wynajęcia. Ciekawe jest to, że przyszli mieszkańcy będą mieli bardzo krótki dystans do miejscowej atrakcji, jaką jest Fabryka Wody.

Zaprojektowane budowle mają być zlokalizowane niedaleko Fabryki Wody, na rogu ulic 1 Maja i Sczanieckiej. Zgodnie z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, apartamentowce różnić się będą wysokością, począwszy od 8 pięter a skończywszy na 14. Pierwsze piętra obu budynków będą przeznaczone na lokale usługowe, w tym restaurację oraz miejsca sanitarnych.

Inwestycja przewiduje także wybudowanie sześciopiętrowego budynku usługowego. Jego parter ma być przeznaczony na duży sklep spożywczy, który być może będzie kontynuacją obecnie działającego tam dyskontu. Dodatkowo, inwestycja obejmuje plan stworzenia podziemnego parkingu dla 330 samochodów. Dodatkowe 140 miejsc parkingowych ma zostać wyznaczonych przed budynkami.

Projekt realizowany jest zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego „Gontynka” z 2009 roku. Dokument ten pozwala na prowadzenie działalności usługowej na terenie inwestycji, obejmującej obsługę nieruchomości, wynajem lokali, handel detaliczny oraz branżę gastronomiczną i turystyczną.

Jednakże nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie ruszą prace budowlane. Inwestorem tego projektu jest szczeciński deweloper Idea-Inwest i choć próbowaliśmy dowiedzieć się więcej na ten temat, firma nie udzieliła nam odpowiedzi.