Podsumowanie weekendowych działań szczecińskiej policji: nietrzeźwi i za szybko jadący kierowcy na celowniku

Podsumowanie weekendowych działań szczecińskiej policji: nietrzeźwi i za szybko jadący kierowcy na celowniku

Po minionej właśnie końcówce tygodnia, która była utrudniona przez deszcz i śliskie nawierzchnie, funkcjonariusze policji mieli pełne ręce roboty. W ręce stróżów prawa wpadło 7 kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, aż 110 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość na drogach.

Dla mundurowych ze Szczecina, miniony weekend to okres wzmożonej aktywności. Ich głównym zadaniem było wyeliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy swoją roztargnioną i niezgodną z prawem jazdą stawiali innych uczestników ruchu w niebezpieczeństwie.

Podczas kontroli drogowych, szczególna uwaga była zwracana na prędkość poruszających się pojazdów, ich stan techniczny oraz przede wszystkim trzeźwość kierujących nimi. Działania te zaowocowały ujęciem 7 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

Potrzeba przypomnienia, że kierujący w stanie nietrzeźwości stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze. Są skłonni do ryzykownych manewrów, lekceważą przepisy i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Tak oto zakończyła się jazda 36-letniego mieszkańca Szczecina, który prowadząc BMW, stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na pobocze. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Za złamanie tego nakazu odpowie przed sądem. Kolejna osoba została zatrzymana za prowadzenie auta po cofnięciu uprawnień. Takie zachowanie jest traktowane jako przestępstwo, więc ten kierowca również trafi przed sąd.

Wśród zatrzymanych przez szczecińską policję znalazło się również 110 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dwóch z nich jechało powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Jednym z nich był motocyklista, który pomimo intensywnego deszczu pędził ulicą Struga z prędkością 120 km/h. Ten 19-letni kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł.