Perełki motoryzacyjne na spotkaniu "Klasycznego Szczecina"

Perełki motoryzacyjne na spotkaniu "Klasycznego Szczecina"

W niedzielę 8 października rzadka okazja dla fanów motorów czeka na Łasztowni. To właśnie tam „Klasyczny Szczecin” organizuje specjalne spotkanie zakończenia sezonu, na które zaproszone zostały autentyczne klejnoty świata motoryzacji.

Mateusz Borskowicz, twórca „Klasycznego Szczecina”, zapewnia, że przeniesiemy się w czasie, oglądając klasyczne samochody z ery PRL-u, takie jak popularne maluchy, fiaty czy syrenki. Ale to nie wszystko – miłośnicy marek mercedes, bmw, dodge czy chevrolet także znajdą coś dla siebie. Wśród wystawionych pojazdów znajdą się też kultowe motocykle: junak, romet i WSK.

Borskowicz podkreśla, że zazwyczaj gromadzą się na spotkaniach około setki aut. Tym razem jednak oczekuje znacznie więcej uczestników – nawet dwukrotnie większej ilości samochodów i setki motocykli. Trudno jednak z góry oszacować aktualną liczbę pojazdów, które zdecydują się pojawić na zlocie. Niezmiennie jednak na imprezie obecni są zaufani przyjaciele, którzy niezależnie od okoliczności zawsze stają u boku „Klasycznego Szczecina”, wspierając propagowanie klasycznej motoryzacji i stanowiąc jej integralną część.

Wyróżniającymi się uczestnikami spotkania będą bez wątpienia amerykańskie klasyki – jak zauważa Borskowicz, to wyjątkowe pojazdy, które rzadko odwiedzają tego typu zloty. Jednak nie tylko one będą cieszyć oko miłośników motoryzacji na Łasztowni.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały wszystkie pojazdy, które mają co najmniej 30 lat, są w pełni sprawne technicznie i posiadają aktualne ubezpieczenie. Organizatorzy serdecznie zapraszają także grupy samochodów i motocykli. Spotkanie odbędzie się na Łasztowni w niedzielę, 8 października, od godziny 15:00 do 18:00.