Oszczędzanie w świątecznym wydaniu: 16-metrowa choinka za ponad 100 tysięcy złotych ponownie spędzi święta w magazynie

Oszczędzanie w świątecznym wydaniu: 16-metrowa choinka za ponad 100 tysięcy złotych ponownie spędzi święta w magazynie

Sztuczne drzewko mierzące 16 metrów, które kosztowało ponad 100 tysięcy złotych i wcześniej trzykrotnie zdobiło plac Lotników w Szczecinie, będzie znowu przechowywane w magazynie podczas tego sezonu świątecznego. Informacje te przekazała rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Celina Wołosz. Główną motywacją do decyzji o niewystawieniu drzewka na miejskim placu są oszczędności.

Choinka, która była nieodłącznym elementem szczecińskiego jarmarku bożonarodzeniowego, została zakupiona sześć lat temu. Od tamtej pory tylko trzy razy gościła na placu Lotników, ostatni raz miało to miejsce dwa lata temu. Koszt montażu i demontażu oraz uzupełnienie ewentualnych brakujących części wynosi około 20-30 tysięcy złotych. To właśnie te dodatkowe wydatki skłoniły urzędników do decyzji o pozostawieniu choinki w magazynie zarówno w ubiegłym, jak i w bieżącym roku – podkreśliła rzeczniczka.

Chociaż 16-metrowe drzewko nie ozdobi placu Lotników, to miejsce to nie będzie pozbawione świątecznych dekoracji. Na szczecińskim jarmarku pojawi się mniejsza choinka, dostarczona przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, oraz 14-metrowy wiatrak o funkcji dekoracyjnej. Rzeczniczka zapewniła również, że istnieje duża szansa na powrót dużej choinki na ulice Szczecina w przyszłych latach.

6 grudnia plac Armii Krajowej rozświetli innego bożonarodzeniowego drzewka. Choinka mierząca ponad dwanaście metrów wysokości i o średnicy niemal pięciu metrów u podstawy zostanie umieszczona przed magistratem – poinformował Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu. Ozdobione zostanie około czterema tysiącami świetlnych ozdób.