Koniec marzeń Pogoni Szczecin o mistrzostwie Polski?

Koniec marzeń Pogoni Szczecin o mistrzostwie Polski?

Walka o mistrzostwo Polski w piłce nożnej wchodzi w decydującą fazę i niestety, Pogoń Szczecin jest w bardzo trudnym położeniu. To oczywiście efekt tego, co się wydarzyło wczoraj – Pogoń przegrała na własnym boisku z Rakowem 2:1.

Decydująca porażka?

Zacznijmy od tego, że mowa o spotkaniu, który zostało rozegrane awansem – zadbano, aby Raków Częstochowa i Lech Poznań (Lech wygrał u siebie z Górnikiem Łęczna 3:0) nie mieli meczu ligowego tuż przed finałem Pucharu Polski. Tym samym całe TOP 3 i Górnik Łęczna to drużyny, które mają na koncie o spotkanie więcej. Warte odnotowania jest też to, że można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym znamy drużyny, jakie znajdą się na podium rozgrywek – pozostaje tylko kolejność.

Liderem jest Raków, który ma 62 punkty. Tyle samo oczek ma Lech Poznań, natomiast Pogoń Szczecin zgromadziła 59 punktów. Cała trójka ma do końca już tylko cztery mecze i co najważniejsze, wszystkie bezpośrednie pojedynki za nami. Skoro już przy tym jesteśmy, bezpośrednie starcia nie potoczyły się po myśli Pogoni. Efekt tego jest taki, że zespół ze Szczecina musi zdobyć, choć o punkt więcej niż rywale. W odwrotnej sytuacji jest obecny lider – przy równej liczbie punktów Raków zawsze jest wyżej. Do tego terminarz Portowców – u siebie Legia, wyjazd do Wrocławia, wyjazd do Gdańska i u siebie Termalica. Raków ma u siebie Górnika Łęczna, u siebie Cracovię, wyjazd do Lubina i u siebie Lechię. Lech Poznań ma u siebie Stal, wyjazd do Gliwic, wyjazd na derby i domowe starcie z Zagłębiem. Nie wygląda to zbyt korzystnie dla Grosickiego i spółki, choć oczywiście na koniec wszystko weryfikuje boisko.

Informacje ze świata futbolu znajdziesz także pod tym linkiem.